SAMSUN ZORLU KOLEJİ 17 AĞUSTOS’TA EĞİTİME BAŞLIYOR

 

SAMSUN ZORLU KOLEJİ  17 AĞUSTOS’TA EĞİTİME BAŞLIYOR

Milli Eğitim Bakanlığı, ülkemizde görülen ilk korona virüsü vakası sonrası eğitim öğretime ara vermiş, 23 Mart’tan itibaren okullar uzaktan eğitim yöntemiyle internet ve televizyon kanallarından öğrencilerle eğitime devam etmişti. Ancak Mayıs ayında 2019-2020 eğitim öğretim yılının sona erdiği açıklanmıştı.

Samsun Zorlu Eğitim Kurumları, Milli Eğitim Bakanlığı’nın açıkladığı ‘yeni normalleşme’ kapsamında 2020-2021 eğitim öğretim yılı faaliyetlerine başladı. Zorlu Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Ergin Zorlu, yaz tatilinin gelişiyle beraber, 19 Haziran Cuma günü kısa bir mola verileceğini, 17 Ağustos tarihinde tüm öğrencilerle telafi eğitimde yeniden buluşulacağını söyledi.

“ÖĞRENCİLERİMİZİ HER ZAMAN HAZIR TUTTUK”
“Pandemi sürecinden sonra Zorlu Eğitim Kurumlarında, yeni normalleşmede eğitim ve öğretim faaliyetlerine başlandığını belirten Ergin Zorlu, “Bu dönemde okullarımızda gerekli tüm akademik, sosyal ve hijyen tedbirleri, teknolojiden faydalanılarak alınmıştır. Pandemi döneminde öğrencilerimizin, uzaktan eğitim ile her zaman yanlarında olduk. Öğrencilerimizin akademik ve sosyal faaliyetlerini en iyi şekilde desteklemek için, eğitim çalışmalarına online olarak devam ettik. Tatil değil uzaktan eğitim mottosuyla öğretmenlerimizin takibi ve ailelerimizin desteğiyle, öğrencilerimizi online eğitim sürecine dahil ettik. Bu dönemin tatil olmadığını, sadece uzaktan eğitim süreci olduğunu öğrencilerimize, kurum psikologlarımızla rehberlik yaparak, sosyal ve psikolojik olarak onları her zaman hazır tuttuk.” dedi.

“ÇOCUKLARIMIZI GELECEĞE HAZIRLAYACAĞIZ”
Zorlu, “Yaz tatilinin gelişiyle beraber, 19 Haziran Cuma günü kısa bir mola vereceğiz. 17 Ağustos tarihinde tüm öğrencilerimiz ile telafi eğitimde yeniden buluşuyor olacağız. Çocuklarımızı telafi eğitimi ile beraber, akademik ve sosyal çalışmalarımızla, her zaman olduğu gibi Atatürkçü, bilimsel ve çağdaş uygulamalarla teknolojiden yararlanarak geleceğe hazırlayacağız.”

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan, 15 Ağustos’un özel okulların yüz yüze telafi eğitimine başlayabileceği en erken tarih olduğuna işaret edilerek, okulların, en az üç hafta olacak şekilde, eğitimin başlangıç tarihi ve süresini belirleyebileceği bildirildi.

 

Diğer Fotoğraflar

Diğer Haberler