ZORLU'NUN MUHTEŞEM ÖĞRENCİLERİ

Zorlu Eğitim Kurumları’nın Gazi Sahnesi’nde düzenlediği ‘Zorlu Yeteneğini Arıyor’ yarışması ve ‘İki Özel Birlikte Güzel, Engeller Engellenmedikçe Güzel’ resim sergisi büyük ilgi gördü.  Canik İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Yüksel Önder, Zorlu Eğitim Kurumları Kurucusu Ergin Zorlu, öğretmenler, veliler ve öğrencilerin geniş katılım gösterdiği etkinlikler, eğlenceli anlara sahne oldu.

 

 

GÖSTERİLER VE RESİM SERGİSİ

 

 

‘Zorlu Yeteneğini Arıyor’ yarışmasında 19 grup yeteneklerini sergiledi. Dans, şiir, skeç gösterileri sunan öğrencilerden 1’inci, 2’nci ve 3’üncüye kupa verildi. Yarışmada jüri üyeliğini OMÜ Güzel Sanatlar Eğitim Bölümü Müzik Eğitimi Ana Bilim Dalı Başkanı Öğretim Görevlisi Özgür Akkor, OMÜ Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Resim Öğretmenliği Öğretim Görevlisi Ramazan Tilki, OMÜ Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Resim Öğretmenliği Bölümü Prof. İbrahim Halil Türker yaptı. Öğrencilerin yaptığı gösteriler seyirciler tarafından büyük alkış aldı. Ayrıca etkinlikte 5’inci sınıf öğrencilerin yapmış olduğu resimler sergilendi. 

 

 

ZORLU’DA ÇAĞDAŞ VE BİLİMSEL NORMLAR

 

 

Zorlu Eğitim Kurumları Kurucusu Ergin Zorlu, “Yarışmamızın ana teması sayısal anlamda çocuklarımızın birbirine üstünlük sağlaması değildir. Amacımız çocuklarımızın sosyal yönlerini güçlendirmek, özgüvenlerini geliştirmek ve çevresiyle güçlü iletişim kurabilen bireyler haline getirmektir. Zorlu Eğitim Kurumları olarak çağdaş ve bilimsel normlar ile uyguladığımız okul faaliyetlerimizde Atatürk ilke ve inkılaplarıyla öğrencilerimizin akademik ve sosyal gelişimleri üzerine 9 yıldır yerel ve kurumsal bir kimlikle Samsun eğitim ve öğretimine katkıda bulunmaktayız. Bu süreçte özgüveni yüksek, pozitif bilimlere inanan, Atatürk ilkelerine bağlı, akılcı çağdaş, devlet ve vatan sevgisiyle dolu, manevi değerlerini bilen öğrenciler yetiştirmeye gayret gösterdik ve göstermekteyiz” ifadelerini kullandı. 

 

 

‘PROJELERİMİZLE FARKINDALIK YARATIYORUZ’

 

 

‘Ailemle Okuyorum’ projesiyle öğrencilere kitap okumayı sevdirmeyi ve kitap okuma konusunda farkındalık oluşturabilmeyi, ‘İki Özel Birlikte Güzel’ projesiyle Atakum Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi Okulu’nu ‘kardeş okul’ seçerek çocuklarda merhamet ve kardeşlik duygusunu oluşturabilmeyi hedeflediklerini anlatan Ergin Zorlu, “Her birey spor yapma düşüncesiyle sportif faaliyetlere önem vererek bütün yaş gruplarımızda basketbol takımları kurduk ve bu aşamada Yıldız Kızlar Kız Basketbol Takımımız İlkadım ilçe 3’üncüsü olarak bizleri gururlandırdı. Çocuklarımızın ilgi ve yetenek alanına göre rehberlik yapmanın etkili olduğunu bilerek, çantasız ve ödevsiz eğitim modelimizle, kurduğumuz bilim atölyelerimizde; akıl ve zeka, robotik, kodlama atölyelerimizle çocuklarımızın bilişsel gelişimlerine destek olmaya gayret göstermekteyiz. Bu kazanımları yeni nesillere kazandırmayı amaçlayan Zorlu Eğitim Kurumları ailesinin yanında olduğunuz için teşekkür ederim” diye konuştu.

 

Diğer Fotoğraflar

Diğer Haberler