EĞİTİM FELSEFEMİZ


Çocukların zihinsel ve fiziksel gelişimleri için en kritik dönemin 0-6 yaş aralığı olduğunun bilimsel çalışmalarla kanıtlanmıştır.

Ünlü eğitim bilimci Erikson, 0-6 yaş aralığında kazandırılamayan temel becerilerin gelecekte telafi edilmesinin çok zor olacağını vurgulamıştır. Özel Zorlu Anaokulu olarak, çocuklarımızın gelişimleri için bilimsel çalışmalardan yararlanarak eğitim anlayışımızı geliştirdik. Çocuklarımızın öz bakım becerilerini, ince kas becerilerini ve yaratıcılıklarını geliştirmeyi ilke edindik.

……………………………..

HEDEFLERİMİZ


Çocuklarımızın arkadaşlarıyla etkileşime geçerek olumlu iletişim, iş birlikçi çalışma ve sosyal becerilerini geliştirmelerini hedeflemekteyiz.

Özel Zorlu Anaokulu olarak, okul öncesi dönemde çocuklarımızın sorular sorarak çevrelerini keşfetmeye çalıştıklarının bilincindeyiz. Bu nedenle eğitim ortamımızı zengin görseller ve materyaller ile donattık. Böylece çocuklarımızın dünyayı daha iyi tanımalarına olanak sağlanmaktadır.

Okul öncesi eğitiminin son dönemleri çocuklarda başarılı olmanın temellerinin atıldığı dönemdir. Özel Zorlu Anaokulu’nda çocuklarımıza başarabilecekleri etkinlikler yaptırılarak onların başarabilme duygularını geliştirmeyi amaçlamaktayız.

……………………

ZORLU’DA ÇOCUKLARIMIZ SAĞLIKLI BESLENİYOR


Uyku yalnızca bir dinlenme aracı değildir. Çocuk, uyku sırasında büyümektedir. Düzenli uyuyan çocukta büyüme daha hızlıdır. Bu nedenle anaokulumuzda uyku düzenine fazlası ile önem verilmektedir.

Okul öncesi dönemde çocuklarımızın uyku düzeni kadar dengeli ve organik beslenmeleri de çok önemlidir. Bunun için Özel Zorlu Anaokulu’muzda sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı düzenli olarak verilmektedir.

……………………

ÇİFT YABANCI DİLDE EĞİTİM

ÖZEL DENEY SINIFLARI

RESİM VE MÜZİK ATAÖLYELERİ

ROBOTİK VE KODLAMA

DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ

Kurumlarımızda uzman psikologlar eşliğinde eğitim verilmektedir.


 

Fotoğraf Albümleri

Haberler