Başarıya Giden Yol, Zorlu'dan Geçiyor

Başarıya Giden Yol, Zorlu'dan Geçiyor

Samsun’da 8 yıldır faaliyet gösteren Zorlu Eğitim Kurumları, özel öğretim kurslarının ardından yeni eğitim- öğretim döneminde anaokulları ve kolejleri ile de hizmet vermeye hazırlanıyor.

'Başarıya giden yol Zorlu'dan geçer' sloganıyla 2009 yılından itibaren Samsun’da eğitim öğretim hayatını sürdüren , özgün eğitim modelleri ve başarılı öğretmen kadrosuyla öğrencileri en iyi şekilde geleceğe hazırlıyor.

Milli Eğitim Bakanlığı müfredatının yanı sıra öncü eğitim programlarıyla faaliyet gösteren Zorlu Eğitim Kurumları, eğitime yeni bir soluk katmaya devam ediyor. Butik okul anlayışıyla hareket eden kurum “Eğitimin İlk Adımı Zorlu’dur” diye çıkılan yolda tam donanımlı öğrenciler yetiştirmeyi hedefliyor.

"Zorlu Eğitim Kurumları 2009 yılından itibaren 8 yıldır özel öğretim kurumları noktasında faaliyetlerine devam ediyor. Samsun’da yerel bir işletmedir ama kurumsallığı önemseyen bir yapılanma söz konusudur. 2017-2018 eğitim öğretim yılında itibaren okullaşma sürecini Zorlu Eğitim Kurumları başlatmıştır. Bu bağlamda Özel Zorlu Ortaokulu 5,6,7 ve 8’inci sınıflarla çalışmalarını devam etmekte. Özel İlkadım Zorlu Anaokulu yine 3-6 yaş grubunda çalışmalarını devam ettirmekte. Bir de isim hakkı noktasında çalışmalarımızın olduğu Atakum Zorlu Anaokulu da yine Zorlu Eğitim Kurumları bünyesinde okullaşma faaliyetlerinin içinde bulunmaktadır. Bunların dışında Zorlu Eğitim Kurumlarının bünyesinde Canik’te Özel Öğretim Kursu olarak Türk Dili ve Edebiyatı bir bilim dersi ve yine aynı şekilde matematik bir bilim dersi olmak üzere 2 tane de özel öğretim kursu faaliyetleriyle devam etmekteyiz."

ÜNİVERSİTE PATENTLİ ÇALIŞMALAR
 ENTELLEKTÜEL BAKIŞ AÇISI...

 Samsun’a ilkleri yaşatacak bir kurum olduklarını ifade eden Ergin Zorlu, “Zorlu Eğitim Kurumları olarak entelektüel bir bakış açısını bütün öğrencilerimize sunmayı hedefliyoruz. Özgüveni olan, iletişim gücü yüksek bu bağlamda Atatürkçü, çağdaş normlara sahip bireyler yetiştirmek önceliğimiz olacak. Bu çalışmalarımı yaparken çağın gerektirdiği bilgi ve teknolojiyi tüm faaliyetlerimizde kullanmak ve sunmak da önceliklerimizden bir tanesi. Bu da öncü programlarımız noktasında kodlama, robotik atölyesi, akıl ve zeka oyunları olarak da kurumlarımızda atölyelerimiz mevcut. Bu faaliyetlerimizi gerçekleştirirken özellikle üniversite patentli bilimsel çalışmaların aktif olmasını çok önemsiyoruz. Samsun’da da bu anlamda ilk olduğuna inanıyoruz. Çünkü Altınbaş Üniversitesi’yle kurumumuzun yaptığı anlaşma gereği bu çalışmalarımızın içinde kodlama eğitimi bu bağlamda üniversite patentli olarak sunulmaktadır” dedi.

ÇANTASIZ EĞİTİM MODELİ!..

 Ödevsiz eğitim modelini öğrencilerle buluşturacaklarını söyleyen Zorlu, “Burada süreklilik ve sıcaklık çok önemlidir. Tabi bir farkındalık oluşturmak gerekiyor. Bu bağlamda özellikle Milli Eğitim Bakanlığımızın uzun yıllardır söylediği ödevsiz eğitim modelinin çok önemli olduğuna inanıyoruz. Bakanlığın bize uygulattığı müfredatın dışında ekstra yapacağımız 3-5 arasındaki etüt faaliyetleriyle biz çocuklarımızın ödev kabusuna son vermek istiyoruz. Çantasız eğitim modeli diyoruz. Son dönemde bilgi ve teknolojiyi çok sağlıklı kullanmadığımıza inanıyorum. Öğrenci ve öğretmenin aynı anda aktif olabileceği yöntem ve teknik, eğitim öğretim faaliyetlerinde kesinlikle olabilmeli diye düşünüyoruz. Akıllı tahtalarla okulumuzu donattık ancak bu yeterli değil. Kesinlikle öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin bu bağlamda yaparak, duyarak ve yaşayarak öğrenme sürecini beraber geliştirmesi gerektiğine inanıyoruz” diye konuştu.

AİLE SICAKLIĞINDA BİR OKUL​

 Ortaokul olarak öğretmen kadrosuyla ve ders içi ve dışı aktivitelerle öğrencilere en iyi hizmeti sunduklarını belirten Özel Zorlu Ortaokulu Müdürü Cansade Balıkcı da şunları söyledi: “12 derslik ve 224 kontenjanlı bir okuluz. 5,6,7 ve 8’inci sınıf öğrencileri bulunuyor. 8’inci sınıf öğrencilerinde tamamen TEOG odaklı çalışıyoruz. Ders dışı aktivitelerimizde daha çok çocukların aklı ve zeka becerilerini geliştirmek adına çalışmalar yapıyoruz. Kodlama ve robotik eğitime çok fazla önem gösteriyoruz. Çünkü çocuklarımız ortaokulu grubu öğrencileri ve teknolojiye fazlasıyla bağımlı. En azından bunları engellemek adına teknolojiyi farklı alanlarda kullanmaları adına çalışmalar yapıyoruz. Sosyal faaliyetler ve sportif aktivitelere de çok önem veriyoruz. Butik bir okulumuz var. Dersine girsin girmesin tüm öğretmenlerini öğrencilerimiz tanıyor olacak ve çocuklara sıcak bir ortam oluşturacağız. Okullar fazlasıyla kalabalık burası 224 öğrenci kapasiteli olduğu için öğrenciler o aile sıcaklığını bulacaklar. Öğretmen kadromuz oldukça sağlam. En az 4 yıllık tecrübeli öğretmenlerle çalışıyoruz. Öğrencilerin sonuna kadar güvenebileceği bir kadromuz var. Yabancı dil olarak da 2 dil mevcut. İngilizce ve Almanca var. Fakat İngilizce daha ağırlıklı olacak. Öğrencimiz buradan ayrıldığında İngilizceyi tam anlamıyla öğrenmiş olacak."

 HAFTANIN 7 GÜNÜ HİZMET...​

 Bu yıl faaliyete giren anaokuluyla çocuklarının gelişimini üst düzeyde desteklediklerini belirten Özel İlkadım Zorlu Anaokulu Müdürü Onurhan Balıkcı da, “Bu yıl eğitim öğretime başladık. 72 öğrenci kapasitemiz var. Eğitim felsefemiz çocuklarımızı bilimsel bir eğitim anlayışıyla burada eğitim faaliyetlerini sürdüreceğiz. Çocuklarımızın oyunla birlikte gelişimlerini ve arkadaşlık bağlarını kuvvetlendirmek amacıyla kurulmuş bir kurumuz. Burada çocuklarımız yabancı dil olarak İngilizce ve Almancayı branş öğretmenleriyle ve anaokulu öğretmenlerinin eşliğiyle görecekler. Bizim bir sloganımız var “Eğitimin ilk hedefi Zorlu’dur.” Bu sloganla yola çıktık. Ders dışında robotik kodlama, akıl ve zeka oyunları programlarımız var. Ayrıyeten jimnastik, resim atölyelerimiz, ufak bilimsel deneylerimiz olacak. Çocuklarımız haftanın 7 günü bizle birlikte olabilecek. Sabah 7 buçuk akşam 7 şeklinde” diye konuştu.

Diğer Haberlerimiz

Kurumumuz ile ilgili diğer haberler.