Başarıya Giden Yol, Zorlu'dan Geçiyor

Mutlu Eden Sergi

Samsun Özel Zorlu Ortaokulu 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla,

Samsun Özel Zorlu Ortaokulu, "İki Özel Birlikte Güzel" projesi kapsamında kardeş okulu olan Atakum Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi Okulu'nun yapmış olduğu el emeği ürünleri okullarında sergileyerek 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nde öğrencilere farkındalık yarattı.  

 
Öğrenci ve velilerin yoğun ilgisiyle açılan sergide Atakum Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi Okulu öğrencilerinin yaptığı ürünler satışa sunuldu. Okul Müdürü Cansade Balıkçı, ürünlerden elde edilen gelirin Atakum Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi Okulu öğrencilerinin genel ihtiyaçları için kullanılacağını dile getirdi. 
 
 
AMACIMIZ FARKINDALIK OLUŞTURMAK 
 
Özel Zorlu Ortaokulu Okul Müdürü Cansade Balıkçı ayrıca, "Atakum Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi Okulu'nu kardeş okul benimsedik. Proje kapsamında da öğrencilerin özel ihtiyaçları, akademik çalışmaları ve sosyal faaliyetleri için elimizden geldiğince destek göstermeye çalışıyoruz. Amacımız kendi öğrencilerimiz adına farkındalık oluşturmak. Bunun yanı sıra kardeş okul edindiğimiz Atakum Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi Okul'u burada kendi el emekleri ile yaptıkları ürünleri okulumuzda açtıkları sergide satışını gerçekleştiriyorlar. Biz de okululumuz olarak destek olmaya gayret göstereceğiz. 3 Aralık Dünya Engelliler Günüydü. Bir nebze olsun onları bu anlamda desteklemiş olacağız diye düşünüyoruz" dedi.
 
 
BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ
 
Özel Zorlu Ortaokulu Okul Aile Birliği Başkanı Sinem Sevindik ise, "Kardeş okulumuzla birlikte, 'İki Özel Birlikte Güzel' projesi kapsamında çok güzel şeyler yaptık. Bunlardan biri de 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında açmış olduğumuz sergi oldu. Bu sergiye çok önem ve özen gösterdik" diye konuştu. 
 
 
 
ÇOK GÜZEL KARŞILANDIK
 
 
Çok güzel karşılandıklarını ifade eden Atakum Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi Okulu El Sanatları öğretmeni Sevim Çiçek, "Öğrencilerimizle birlikte yapmış olduğumuz ürünleri, "İki Özel Birlikte Güzel" projesi kapsamında sergiye getirdik. Çocuklarımızla birlikte satış yapıyoruz. Öğrencilerimiz çok severek yapıyor bu ürünleri. Zorlu Ortaokulu da bizi çok güzel karşıladı" dedi.
 
 
 
VELİLERİ MEMNUN EDEN PROJE
 
 
Öğrenci velisi Süleyman Taş, "Atakum Özel İş Uygulama Merkezi Okulunda eğitim alan bir torunum var. Uzun zamandır eğitimini takip ediyoruz. Zorlu Ortaokulu'na bizim okulumuzu kardeş okul seçtiği için teşekkür ediyoruz. Okulumuzda gerçekten çocuklarımızın engeline, kapasitesine göre eğitimler verilmekte. Bu ortamın hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür ediyoruz. Burada Özel çocuklarımız diğer çocuklarla birlikte kaynaşıyor. Çok güzel bir şey" diye konuştu. 
 
 
ONLAR MUTLUYSA BİZ DE MUTLUYUZ
 
İbrahim Keskinsoy, "Bir engelli babasıyım. Bu projede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Böyle bir sevgi olamaz. Çok duygulu bir an. Onlar mutlu oldukça biz de mutlu oluyoruz" dedi.  

Diğer Haberlerimiz

Kurumumuz ile ilgili diğer haberler.