Samsun Zorlu Ortaokulu'nda muhteşem anma 'ATA'nın çocukları!

Samsun Özel Zorlu Ortaokulu'nda Mustafa Kemal Atatürk'ün 79'uncu ölüm yıl dönümü nedeniyle anma programı düzenlendi.

Samsun Özel Zorlu Ortaokulu'nda Mustafa Kemal Atatürk'ün 79'uncu ölüm yıl dönümü nedeniyle anma programı düzenlendi. Programda, Okul Müdürü Cansade Balıkçı ve Fen Bilgisi Öğretmeni Burcu Özalemdar konuşma yaptı. Şiir, orotoryo ve işaret dili ile hazırlanan koronun ardından 10 Kasım konulu resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödül verildi.

 

DÜNYA ÇAPINDA BİR LİDERİ

Samsun Özel Zorlu Ortaokulu Müdürü Cansade Balıkçı, "Her insan doğar, büyür, yaşar ve ölür. Yalnız bazı insanlar vardır ki, onlar bedenen ölmüş olsalar bile manen ve ruhen hiçbir zaman ölmezler. Bu kimseler bir buluş ile bir aşı ile dünyayı daha yaşanılabilir bir hale getirerek ölümsüz olmanın anahtarını elde etmişlerdir. İşte Ulu Önder Atatürk, yaptıklarıyla  yalnızca ülkemiz ve milletimiz adına değil, Dünya çapında bir yere sahip olmuştur. Atatürk, 'Ya İstiklal, ya ölüm' diyerek Türk Milleti ile birlikte bağımsızlık savaşına girerek dünya tarihindeki en büyük ve tek zaferin mimarı olmuştur. Bu nedenledir ki, daha büyük ve daha başarılı işler yapmanın gayreti içerisinde 'Ata'mıza layık olmaya çalışmalıyız" dedi.

 

BÜYÜK DEVRİMCİ VE DÜŞÜNCE ADAMI

10 Kasım'ın Atatürk'ü anlamak için öneminin büyük olduğunu dile getiren, Samsun Özel Zorlu Ortaokulu Fen Bilgisi Öğretmeni Burcu Özalemdar ise, "Mustafa Kemal Atatürk savaşlardaki başarılarıyla büyük bir asker, yönetimiyle büyük bir devlet adamı, görüşlerindeki sağlamlık, doğruluk, geçerlilik, uluslararası ilişkilerdeki güvenilirlilik, barış ve insanseverlik değerleriyle de evrensel bir kişidir. Bağımsızlık savaşının kazanılmasının ardından tarihimizin en büyük aydınlanma ve çağdaşlaşma hareketini başlatan Atatürk, Askeri zaferini kurduğu Cumhuriyet ve yaşama geçirdiği devrimlerle taçlandırmıştır. Atatürk yalnız bir asker, ileri görüşlü bir devlet adamı değil, büyük bir devrimci ve düşünce adamıdır. Yaşadığı çağı aşarak geleceğe ışık tutan ulu önder, yüz yıla değil, bin yıla damgasını vurmuştur. Atatürk bağnazlıktan ve dogmalardan uzak, akılcı ve yaratıcı düşünen, gerçekçi bilgiler ışığında ileriye bakabilen, özgür bireylerin oluştuğu çağdaş bir toplum kurmayı hedeflemiştir. Bu duygu ve düşüncelerle aramızdan ayrılışının 79'uncu yılında yalnızca Türk Ulus'u değil, Dünya Ulusları tarafından sevgi ve saygı gören Ulu Önder Atatürk'ü saygı ve minnetle anıyoruz" dedi. 

 

 

DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLERE ÖDÜL

Anma programı sonrasında Samsun Özel Zorlu Ortaokulu'nda düzenlenen 10 Kasım konulu resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri Zorlu Eğitim Kurumları Kurucusu Ergin Zorlu ve Özel Zorlu Ortaokulu Eğitim Koordinatörü Nejdet Keleşoğlu tarafından verildi.

Diğer Haberlerimiz

Kurumumuz ile ilgili diğer haberler.