Başarıya Giden Yol, Zorlu'dan Geçiyor

Özel İlkadım Zorlu Koleji'nde Cumhuriyet Çoşkusu

Samsun Özel Zorlu Ortaokulu öğrencileri, öğretmenleri ve velilerin katılımıyla 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı coşkuyla kutladı.

Samsun Özel Zorlu Ortaokulu, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı coşkuyla kutladı. Samsun Özel Zorlu Ortaokulu'nda kutlamada, öğrenciler günün anlam ve önemini anlatan şiirler okudu. Zorlu Ortaokul Kurucu Müdürü Ergin Zorlu, Eğitim Koordinatörü Nejdet Keleşoğlu ve Sosyal Bilgiler Öğretmeni Cihan Selman Kömürcü yaptıkları konuşmalarla Cumhuriyet'in önemini anlattı.

 

 

SONSUZA DEK YAŞATILMALI

"Hedefi en başta tam bağımsızlık ve muasır medeniyetler seviyesini aşmak olan Mustafa Kemal Atatürk bu hedeflere ancak cumhuriyetle ulaşacağını öngörmüştür" diyen, Zorlu Ortaokul Kurucu Müdürü Ergin Zorlu "Cumhuriyetimizi tıpkı kuruluşunda olduğu gibi, tam bağımsız, güçlü ve demokrasi içinde yaşayan bir dünya devleti olarak sürekli kılmak için bugün hepimize büyük görevler ve sorumluluklar düşüyor. Bu nedenle büyük bir İmparatorluktan Cumhuriyete giden yolu çok iyi anlamak, kavramak ve her zaman hatırlarımızda canlı tutmak zorundayız. Çünkü bu süreç ulusumuzun bekası açısından çok önemlidir. Türkiye Cumhuriyeti’nin sonsuza dek yaşatılması herkesin ortak sorumluluğu olmasıdır. İnanıyorum ki Cumhuriyetimizin 100. yılında Mustafa Kemal Atatürk'ün izinde Dünya'nın en güçlü ülkeleri içinde Türkiye Cumhuriyeti olacaktır. Hepimiz bu nedenle var gücümüzle çalışmalıyız" ifadelerini kullandı.

 

ULUS OLMA BİLİNCİ KAZANDIRDI

Samsun Özel Zorlu Ortaokulu Eğitim Koordinatörü Nejdet Keleşoğlu,  konuşmasında şunları söyledi: "Türk Milleti'nin karakterine ve adetine en uygun olan idarenin Cumhuriyet olduğun düşünerek Cumhuriyet ilan edilmiştir.  Cumhuriyet, Türk Milletine bırakılmış en köklü ve vazgeçilmez bir unsurdur. Cumhuriyetin en büyük erdemi Türk toplumunu ve bireyi yurttaş konumuna getirmektir. Atatürk'ün hedef olarak gösterdiği çağdaş, uygar ülke olma yolunda kat ettiğimiz mesafe ve aldığımız yok küçümsenecek gibi değildir. Cumhuriyet bize ulus olma, onurlu olma bilincini kazandırmıştır. Cumhuriyet, demokrasiyi geliştiren en iyi sistemdir. Kişinin hak ve özgürlükleri ancak bu sistem içinde korunabilir. Bu nedenle Cumhuriyeti koruyup, yüceltmek her Türk'ün milli görevidir." 

 

ÇOK ÇALIŞMALIYIZ

Cumhuriyet'in Türk Ulusuna bırakılmış en önemli değer olduğunu dile getiren, Samsun Özel Zorlu Ortaokulu Sosyal Bilgiler Öğretmeni Cihan Selman Kömürcü, " Bu güzel devleti bize armağan eden atalarımızın tek isteği, Cumhuriyeti her zaman korumak ve geliştirmektir. Bunu yapabilmek için de çok çalışıp Türkiye Cumhuriyeti'nin adını başarılarla yad ettirmek olacaktır. Bu vesile ile şehitlerimizi ve gazilerimizi anıyorum " diye konuştu.

 

GENÇ RESSAMLAR ÖDÜLLENDİRİLDİ

Konuşmaların ve okunan şiirlerin ardından oratoryo ve müzik öğretmeninin yönetimindeki koro sahne aldı. Program bitiminde okul bünyesinde düzenlenen Cumhuriyet konulu resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere, Okul Müdürü Cansade Balıkçı, Eğitim Koordinatörü Nejdet Keleşoğlu ve Okul Aile Birliği Başkanı Sinem Sevindik ödüllerini verdi. 

Diğer Haberlerimiz

Kurumumuz ile ilgili diğer haberler.